TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ – PIKNIK Z OKAZJI DNI EKONOMII SPOŁECZNEJ W MIKOŁAJKACH

31.07.2022r w miejscowości Mikołajki odbyły się Targi Ekonomii Społecznej pod hasłem „Z mamą i tatą przez mazurskie lato” połączone z 44. Festiwalem Szantowym. Współorganizatorami Targów było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej „WAMA-COOP” oraz Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach.
Uroczystego otwarcia Targów dokonał konferansjer Centrum Kultury w Mikołajkach.
Informacje przedstawiające ogólne zagadnienia dotyczące ekonomii społecznej, jej wartości w społeczeństwie lokalnym, wartości samorealizacji i możliwości samozatrudnienia przedstawiła reprezentantka Stowarzyszenia – Katarzyna Hoszkiewicz. Poinformowała również o możliwości wsparcia i ubiegania się o środki finansowe w ramach działających Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej. Podała punkty, gdzie można otrzymać pomoc w założeniu przedsiębiorstwa społecznego i wsparcia przez pierwszy rok tworzenia i działania przedsiębiorstwa.
Podczas spotkania przedstawiane były kolejno stoiska organizacji i podmiotów działających w sektorze ekonomii społecznej. Przy poszczególnych stoiskach można było uzyskać informacje dotyczące zaangażowania w działania i codzienną pracę. Prezentowane były wyroby przetwórcze, rękodzielnicze, artystyczne i florystyczne.
Do dodatkowych atrakcji możemy zaliczyć liczne warsztaty i animacje dla całej rodziny. Po godz. 17.00 odbyły się koncerty muzyki szantowej.
Podczas spotkania można było skosztować gorącego posiłku.
Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.