VII Dzień Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Kętrzynie

[et_pb_section bb_built=”1″][et_pb_row][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”3.11″]

Okres letni w Kętrzynie zakończył „VII Dzień Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej”.

Festyn odbył się na Placu Piłsudskiego przed kętrzyńskim Ratuszem dnia 31 sierpnia 2019 roku. Uczestniczyło w nim dużo organizacji z terenu powiatu kętrzyńskiego, które miały okazję zaprezentować efekty swojej pracy zarówno w formie wystawowej jak i warsztatowej. Frekwencja dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Badania profilaktyczne, zawody sportowe oraz quizy, przejażdżki  bryczką konną i liczne zabawy dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na mieszkańców miasta i okolic.

Uczestnicy mogli przekonać się jak wygląda rzeczywistość widziana oczami osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków poprzez alkogogle i narkogogle.

O podniebienia zebranych zadbała Spółdzielnia Socjalna „Opoka” serwując wyśmienite lokalne potrawy.

Uwieńczeniem święta Organizacji Pozarządowych w Kętrzynie była uroczysta gala podsumowująca działania organizacji na rzecz ekonomii społecznej. Podczas niej rozstrzygnięto konkurs na najlepszą inicjatywę prospołeczną. Główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymało Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych prowadzące w Kętrzynie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wydarzenie zorganizowane przez Burmistrza Miasta Kętrzyn i Stowarzyszenie Wama-Coop wspierane było przez licznych przedsiębiorców i organizacje pozarządowe.

[/et_pb_text][et_pb_gallery _builder_version=”3.11″ gallery_ids=”3073,3074,3075,3076,3078,3077″ posts_number=”6″ show_pagination=”off” zoom_icon_color=”#5f8fbf” hover_overlay_color=”rgba(255,255,255,0.9)” show_title_and_caption=”off” custom_css_gallery_item_caption=”asdqwe” /][et_pb_text _builder_version=”3.11″]

Zdjęcia autorstwa Fox-Studio oraz Justyna Drozd (Kętrzyńska Telewizja Kablowa)

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]