Podpisanie umowy o przyznanie dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy w Spółdzielni Socjalnej „Tradycja” z Górowa Iławeckiego

18.12.2020 r. w ramach projektu OWES w Olsztynie podpisana została umowa o przyznanie dotacji na utworzenie nowych miejsc pracy w Spółdzielni Socjalnej „TRADYCJA” z Górowa Iławeckiego. Jest to spółdzielnia socjalna osób prawnych utworzona przez: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia „Jesteśmy Razem” oraz Gminę Miejską Górowo Iławeckie.

Spółdzielnia Socjalna „TRADYCJA” będzie zajmować się usługami gastronomicznymi oraz cateringowymi dla klientów indywidualnych i podmiotów zewnętrznych. Tworzona jest z myślą o klientach, którzy cenią sobie zarówno domowe posiłki, polskie jedzenie i dobrą atmosferę. Serwowane dania będą specjalnością kuchni polskiej i przygotowywane według tradycyjnych przepisów.

Celem Spółdzielni jest przywrócenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez prowadzenie wspólnego przedsiębiorstwa w oparciu o osobistą pracę członków, których kwalifikacje zawodowe mogą być niewystarczające dla samodzielnego poruszania się po rynku pracy. Spółdzielnia realizuje swoje cele społeczne poprzez tworzenie więzi międzyludzkich oraz reintegrację społeczną i zawodową swoich pracowników.

Założyciele liczą na to, że pracownicy Spółdzielni stworzą zgrany zespół i poczują się odpowiedzialni za jej powodzenie. Każdy członek musi mieć świadomość, że od jego zaangażowania, rzetelności i odpowiedzialności zależy powodzenie spółdzielni.